Inspirujące opowieści o GSK – Natalia Pastor

Jak w moim życiu pojawiła się Gimnastyka Słowiańska Kobiet

Natalia Pastor

Nazywam się Natalia Pastor i chcę Tobie opowiedzieć o tym, jak gimnastyka słowiańska kobiet pojawiła się w moim życiu.

Oprócz bycia instruktorką gimnastyki jestem również tancerką. Ukończyłam dziewięcioletnią Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. W życiu prywatnym jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci. W czasie wolnym spędzam czas w naturze, która jest dla mnie ukojeniem i najlepszą nauczycielką. Uwielbiam czas spędzony z rodziną, jak również w osobności – z książką w ręku. Odkrywam swoje wnętrze coraz częściej malując na drewnie lub praktykując taniec intuicyjny.

Moimi życiowymi priorytetami są Prawda, Dobro i Miłość. To fundamenty do budowania wartościowych relacji międzyludzkich. Jednak najważniejsze jest to, że na tej podstawie odbudowałam relację z samą sobą. Na nowo rozbudziłam swoja intuicję. Stałam się wrażliwa na sygnały płynące z mojego ciała, wyostrzyłam zmysły. Zaczęłam doceniać siebie. Kocham i dbam o siebie, a to przekłada się na otoczenie – tak jak o siebie, dbam również o ludzi wokół. Każdy z nas jest wyjątkowy i niesie wspaniały dar dla świata.

Moje pierwsze zetknięcie z gimnastyką słowiańską to był przeczytany w internecie artykuł na ten temat. Szczerze mówiąc długo nie musiałam się przekonywać do tego, żeby pojechać na warsztaty weekendowe. Intensywne dwa dni z tymi niesamowitymi ćwiczeniami to było wyjątkowe wydarzenie. Wspaniała atmosfera kobiecego kręgu, otworzyła przede mną zupełnie nową jakość spotkań i relacji. Zaczęłam ćwiczyć w domu i z każdym dniem zakochiwałam się mocniej w gimnastyce słowiańskiej. Będąc na etapie powrotu do natury przez odkrycie przeze mnie naturalnych lekarstw, kosmetyków oraz prawdziwego, wartościowego jedzenia, słowiańska stała się dla mnie uzupełnieniem tej ścieżki.

Praktyka ćwiczeń w naturze, na boso i w sukienkach to mój sposób na połączenie z Matką Ziemią i jej kobiecą energią. Wpływ jaki miała słowiańska na moje ciało był dla mnie sporym zaskoczeniem. Przede wszystkim pożegnałam silne bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym, a migreny stały się rzadsze i mniej bolesne. Chwile z ćwiczeniami rozluźnienie, wyciszenie, ukojenie, całkowite skupienie się na sobie i swoich potrzebach.

Wspaniałe jest to, że gimnastyka słowiańska to narzędzie, dzięki któremu mogę rozwijać i zmieniać się w wielu aspektach życia. Powrót do siebie, który przynosi gimnastyka to dla mnie fundament do szczęśliwego życia. Każde przeprowadzone zajęcia to świetna okazja do ciągłego rozwoju w pracy instruktorki. Oprócz ogromu satysfakcji jest to dla mnie również lekcja pokory i wielkiej odpowiedzialności za przekazywaną wiedzę.

W planach mam dalsze prowadzenie zajęć regularnych, indywidualnych jak i warsztatów. Oprócz tego pragnę szkolić się i zgłębiać swoją wiedzę ma temat gimnastyki słowiańskiej, bo wiem że jeszcze sporo mam tu do odkrycia. Spotkania z innymi instruktorkami, to wspaniała okazja do inspirowania się i doskonalenia swojego warsztatu.

Natalia Pastor

https://www.facebook.com/gimnastykaslowianskanataliapastor

https://www.facebook.com/natalia.slusarz.7

Dodaj komentarz