ARTRETYZM czy …..GIMNASTYKA?

ARTRETYZM czy …..GIMNASTYKA?


Instruktorzy, którzy od dawna zajmują się w gimnastyką, doskonale wiedzą, że gimnastyka ma korzystny wpływ na stawy. Ale czy jest to możliwe, aby ćwicząc gimnastykę, pozbyć się takich chorób jak chroniczne zapalenie stawów?

Okazuje się, że jest to możliwe! Przeczytajcie artykuł i przykład z Czelabińska. Może zainspiruje was, aby przyjść na zajęcia?
#gimnastykaslowianska, #gimnastykakobiet, #witalność

Stawy w organizmie człowieka są codziennie fizycznie obciążane podczas chodzenia, stania, pochylania się, wchodzenia po schodach. Pod wpływem ciągłego obciążenia zużyją się, starzeją się. Najwcześniej ze wszystkich na zmiany narażone są chrząstki. Tak właśnie powstaje choroba zwyrodnieniowa stawów.
Chrząstka stopniowo traci swoją elastyczność, pojawiają się na powierzchni mikropęknięcia. Ich liczba stopniowo wzrasta i wzrasta ich rozmiar. Chrząstki wyglądają jak ”zjedzone” . Brzegi stawów stają się szorstkie.(…)
Ból – jest najbardziej uciążliwym i widocznym objawem choroby zwyrodnieniowej stawów.
Ale – choroba zwyrodnieniowa stawów – to nie wyrok. A oprócz konwencjonalnych leków i zabiegów, istnieje alternatywa – NIE DLA LENIWYCH! Jest to gimnastyka słowiańska dla kobiet.

Ćwiczenia słowiańskie – jest to najlepszy trening dla stawów. Podczas gimnastyki pracują te obszary chrząstki stawowej, które zwykle pozostają niewykorzystywane.
Mówi Ludmiła (65 lat): „Ćwiczę gimnastykę słowiańską od roku dwa razy w tygodniu u instruktorki Веры Халимовой. Przyszłam na ćwiczenia w celu rozruszania stawu barkowego (diagnoza: artretyzm 3 stopnia – z deformacjami). Prawe ramię zostało poważnie ograniczone w ruchu, bolało, nocą układałam je w specjalnej pozycji. Niektóre z moich mięśni w wyniku długiej bezczynności niemal zanikły. W związku z tym było mi bardzo trudno wykonywać ćwiczenia. Nie mogłam nawet przenieść rąk za plecy. Ale wiedziałem, że tylko dzięki ruchowi mogę odzyskać zdrowie, dlatego uporczywie kontynuowałam ćwiczenia. W czwartym miesiącu, zrobiłam „winorośl”, co było dla mnie wielkim osiągnięciem.
Przed gimnastyką próbowałam innych sposobów, aby pomóc swojemu stawowi barkowemu – leki, fizjoterapia, fizykoterapia, ale jak tylko zaczęłam ćwiczyć gimnastykę, pozbyłam się bólu w ramieniu i wróciła mobilność stawu barkowego. Cieszę się, że ta praktyka zagościła w moim życiu, ona daje witalność, zdrowie i wspaniałe samopoczucie.”
Tłumaczenie: Małgorzata Daniło-Gorlewicz z pomocą Marina Gawkowska

Dodaj komentarz